‌شاخص های آموزش

چرا موسسه “ره پویان دانش روشن” برای شما داوطلب تحصیل، دو کشور آلمان و اسپانیا را برگزیده است؟

در واقع این پرسش نکته کلیدی و هدفمند هر یابنده ای است که می تواند با حصول اطمینان به پاسخ، آرمان علمی خود را محقق سازد.
دو کشور اسپانیا و آلمان از اعضای مهم صنعتی و ثروتمند و پر جاذبه و تاثیر گذار اتحادیه اروپا در قاره سبز به شمار می رود که به جهت مزیت های برتر، حوزه انتخابی فعالیت اعزام دانشجویی “مؤسسه RDR” برگزیده شده است. 

برخی از شاخص های (علمی- آموزشی), (اجتماعی- تاریخی) و (زبانی–فرهنگی) آلمان و اسپانیا در قیاس با دیگر کشورهای پیشرفته غربی برای تحصیل یک دانشجوی ایرانی متوسط به بالا،به دلایل زیر رحجان و برتری دارد:
-دانشگاه ها و مراکز آکادمیک در این دو کشور عموما از قدمت و پیشینه تاریخی ممتازی برخوردار است، زیرا دانشگاه با بیش از ۶ قرن سابقه از 1386 میلادی بنا نهاده شده است.
-دانشگاه های آلمان و اسپانیا در نظام رتبه بندی عمدتاً با کسب رتبه آکادمیک ۴۷ به بالا جزء یک صد دانشگاه برتر دنیا به شمار می‌روند.
– هزینه تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در این دو کشور به نسبت کشورهای توسعه یافته کمتر است و به ویژه هزینه ها در مقطع دکترا تقریبا رايگان است.همچنین از سهولت در رفت و آمد بین دو کشور و از تسهیلات دانشجویی بیشتری برخوردار است.
-زبان تدریس دردانشگاه ها در مقاطع فوق و دکترا اکثراً به انگلیسی می باشد.
-در این دو کشور برتر اروپایی، ۹ دانشگاه از بین، یک صد دانشگاه جهان، نوآورانه ترین فناوری جهان را به خود اختصاص داده اند.
-اکثر رشته ها و دانشگاه های مستقر در این کشورها مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ج.ا.ایران است و نیز مورد علاقه و نیاز متقاضیان به تحصیل و به عبارت دیگر همسو و کاربردی برای دانشجویان ایرانی می باشد.
-تنوع رشته تحصیلی و کثرت دانشگاه در این کشورها، اخذ پذیرش در رشته انتخابی را برای دانشجویان آسان تر نموده است.
-زبان اصلی این کشورها اسپانیایی و آلمانی به عنوان زبان های سوم و چهارم پر مخاطب دنیا به شمار می رود و نیز با کاربرد زبان دوم تحصیل، از زبان های مهم علمی و بین المللی است که از نفوذ و گستره زیادی در جهان برخوردار است. از این جهت یک امتیاز و نیز یک فرصت برای انتخاب شغل برتر و کاریابی دانشجو در جهان به حساب می آید.

در پیوندها می توانید کلیه قوانین، دستورالعمل ها، ضوابط و آیین نامه های مربوط به اعزام را مشاهده نمایید.

مشاوره تحصیلی رایگان